Чи можна звільнитись зі служби якщо є 2 дітей і жінка вагітна третім?

вирішено

Чи можна звільнитись зі служби (мобілізований) якщо є 2 дітей і жінка вагітна третім?

18.07.2023 18:52 289

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації і мають на утриманні трьох або більше дітей віком до 18 років (на підставі свідоцтв про народження), мають право на звільнення від військової служби. Це – підстава, яка встановлена абзацом 13 підпункту Г пункту 2 частини 4 статті 26 Закону "Про військовий обовязок та військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text).

Для звільнення необхідно скласти рапорт, а до рапорту необхідно долучити документи, що підтверджують факт наявності на утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років (можна свідоцтва про народження дітей). Довідку про те, що діти справді перебувають на утриманні чоловіка, можна взяти у ЦНАП.

Якщо в сім’ї є двоє дітей, то незважаючи на їхній вік (навіть якщо малятам до трьох років), і якщо Ви чекаєте на третю дитину, це не звільняє чоловіка від мобілізації. Також важливо, що якщо у Вас є троє дітей, але одному з них – більше 18 (наприклад, 20 років), то це вже – не дитина, і Вас теж по закону не можуть звільнити від мобілізації.

18.07.2023 20:41

Теги

Схожі питання