Яким чином сироти можуть отримати житло? Чи існують спеціальні житлові...?

вирішено

... програми для них?

24.05.2023 17:35 326

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

Стаття 32 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» гарантує збереження за дітьми-сиротами права на житло, в якому вони проживали з батьками, рідними.

Статтею 33 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності в них житла мають право зараховуватися на квартирний облік та соціальний квартирний облік. На даний квартирний облік діти зараховуються за місцем їх походження або проживання до встановлення опіки. З 16 років на облік можна стати за заявою опікуна чи піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів, адміністрації закладу, де проживає дитина, або органу опіки та піклування.

Такий квартирний облік ведуть органи місцевого самоврядування (місцеві ради), які власне і надають соціальне житло, особам, що перебувають на квартирному обліку.

В Україні діють регіональні та обласні програми забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування строком з 2021 по 2023 або 2025 роки. Ці програми передбачають умови та порядок придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, віком від 18 до 23 років, на умовах співфінансування з обласного бюджету та місцевих бюджетів.

24.05.2023 20:51

Теги

Схожі питання