Житло громадянина рф

вирішено

Багато років батьки орендують житло (більше ніж 20 років), яке належить громадянину Росії, тільки сплачують комунальні послуги. З ним зв'язку немає багато років. Під час війни батьки стали ВПО і не мали змоги платити комун. послуги. Чи може держава привласнити таке житло через несплату комун.послуг (опалення) та через те, що власник квартири росіянин? Що краще робити батькам, щоб залишитися з дахом? Мають на меті повертатися. Чи можуть батьки привласнити дане житло законно?

01.08.2023 19:41 299

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Ні, держава не може привласнити житло, як і Ваші батьки, однак є квартира може бути реалізована виконавчою службою на публічних торгах.

Відповідно до статті 48 Закону України «Про виконавче провадження» звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації.

Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах. У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.

У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

В першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник. Разом із житловим будинком стягнення звертається також на прилеглу земельну ділянку, що належить боржнику. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об’єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку.

ОТЖЕ, у разі, якщо сума боргу за комунальні послуги становить більше 20 розмірів мінімальної заробітної плати та відсутні кошти на рахунках боржника, виконавча служба може арештувати житло та реалізувати на публічних торгах, а Ви, в свою чергу, матимете змогу викупити таке житло.

02.08.2023 09:32

Теги

Схожі питання