Чи можуть два сина виїхати за кордон з мамою 2 групи?

вирішено

Мiсце проживання одне

10.08.2023 13:04 347

Відповіді

Photo of 30.09.tana2002 Тетяна Мазур

Перетинати кордон можуть особи, які не зобов'язані нести військову службу. Перелік осіб, які мають відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації міститься в статті 23 ЗУ "Про мобілізаціну підготовку та мобілізацію". В цій статті закріплено, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

Регулює правила перетинання кордону Постанова КМУ " Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України ", в якій затверджено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають одного із своїх батьків із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків, або здійснення догляду за своїми батьками, що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків, або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

Отже, оформити догляд за мамою(й на далі супроводжувати за кордон) може лише один із синів, крім того, за умови, якщо відсутні інші рідні, які можуть доглядати за нею.

10.08.2023 14:03

Теги

Схожі питання