Чи потрібно укладати якісь додаткові договори після смерті орендодавця?

вирішено

По чинному договору маю право користуватися землею ще кілька років. Чи потрібно мені укладати якісь нові, чи додаткові договори зі спадкоємцями?

25.07.2023 21:02 407

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

В ч. 4 ст. 32 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі і у випадку спадкування) не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Для того щоб дізнатися, чи залишився договір оренди землі чинним, орендар має уважно вивчити текст договору.

Якщо договір оренди не містить застереження про його припинення зі смертю орендодавця – власника землі, такий договір продовжує діяти. Спадкоємці набувають прав і обов’язків орендодавця за договором оренди земельної ділянки в силу самого факту прийняття ними спадщини. Тобто має місце заміна сторони у зобов’язанні. Тож орендар вправі користуватися землею на підставі договору, укладеного зі спадкодавцем, без укладення додаткової угоди про заміну сторони орендодавця.

25.07.2023 22:06

Теги

Схожі питання