Чи батько може подати на аліменти коли буде пенсійного віку ...

вирішено

Чи батько може подати на аліменти коли буде пенсійного віку на свою дитину? (Не інвалід) має 5 офіційних дітей. Але сам не платив аліменти нікому

26.06.2023 06:08 320 • telegram

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Відповідно до статті 51 Конституції України, повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

У Сімейному кодексі вищезазначений обов'язок дублюється - повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Обов'язок повнолітніх дітей утримувати батьків виникає на підставі сукупності наступних умов:

  1. походження дитини від матері, батька (кровне споріднення) або наявність між ними інших юридично значущих зв`язків (зокрема, усиновлення);
  2. непрацездатність матері, батька (тобто вони є особами, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або особами з інвалідністю);
  3. потреба матері, батька в матеріальній допомозі.

Зобов'язання повнолітніх дітей по утриманню батьків не виникає у разі відсутності хоча б однієї із вказаних умов.

Отже, при наявності трьох вищевказаних умов, Ваш батько може подати на аліменти.

26.06.2023 09:12

Теги

Схожі питання