Чи можна у парках пити пиво? Не є це адмінпорушенням?

вирішено

Чи можна у парках пити пиво? Не є це адмінпорушенням?

20.06.2023 10:37 280 • telegram

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

Законом про розпиття спиртних напоїв фактично є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Саме у цьому законі, в статті 15-2 встановлено заборону на розпивання спиртних напоїв у громадському транспорті та в громадських місцях.

Під спиртними напоями маються на увазі пиво, алкогольні та слабоалкогольні напої.

Згідно з законодавством, що регулює вживання алкогольних напоїв, заборонено у парках.

Штрафи за розпиття алкогольних напоїв встановлені статтею 178 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Передусім, відповідальність настає за розпиття спиртних напоїв на вулиці та в громадських місцях за умови, що вид та поведінка порушника ображають людську гідність та суспільну мораль. Тобто з вищенаведеного випливає, що поява на вулиці в нетверезому стані само по собі не є порушенням, якщо Ваш вид не ображає громадськість.

20.06.2023 11:02

Теги

Схожі питання