Чи можна носити наградну вогнепальну зброю?

вирішено
Без деталей.
06.06.2023 11:06 588

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

3 березня 2022 року було прийнято Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», ключовими положеннями якого є надання права громадянам України у період дії воєнного стану брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав, у тому числі отримати вогнепальну зброю та боєприпаси до неї або застосовувати власну нагородну зброю, спортивну зброю (пістолети, револьвери, гвинтівки, гладкоствольні рушниці), мисливську нарізну, гладкоствольну чи комбіновану зброю та бойові припаси до неї.

Відповідно до статті 5 вищевказаного Закону, цивільні особи не несуть відповідальності за застосування вогнепальної зброї проти осіб, які здійснюють збройну агресію проти України, якщо така зброя застосована на підставі та в порядку, визначених статтею 1 та статтею 4 цього Закону.

За звичайних умов, необхідно отримати дозвіл на зберігання і носіння (реєстрація) нагородної зброї. Видача дозволу на зберігання і носіння (реєстрація) нагородної зброї здійснюється Національною поліцією України за заявою заявника та у разі наявності у нього повного переліку документів.

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

  1. Заява на оформлення дозволу на право зберігання, носіння відзнаки "Вогнепальна зброя"
  2. Завірена належним чином копія наказу про нагородження відзнакою "Вогнепальна зброя" або оформлений належним чином витяг із зазначеного наказу
  3. Копія паспорта громадянина України (1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України) якщо громадянин не проживає за вказаною у документі адресою, додатково подається документ, що підтверджує фактичне місце проживання (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо)
  4. Дві фотокартки розміром 3х4 см
  5. Довідка про здійснення експериментального відстрілу зброї
  6. Платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв'язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання послуги
06.06.2023 11:48

Теги

Схожі питання