Що робити і куди звертатись,колишня дружина виїхала на час війни з ...?

вирішено

... дитиною до Польщі і через два місяці перестала надавати мені змогу спілкуватися з дитиною, десь колись міг спіймати момент ,щоб малий був поруч біля неї.А останній місяць так взагалі не відповідае на дзвінкі і ігнорує повідомлення в соцмережах.

27.04.2023 15:48 408

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

В умовах воєнного стану виїзд за кордон дітей дозволяється без нотаріально посвідченої згоди іншого з батьків (усиновлювачів).

Однак, відповідно до статті 16 Закону України «Про охорону дитинства», дитина, батьки якої проживають у різних державах, має право на регулярні особисті стосунки і прямі контакти з обома батьками. Дитина та її батьки для возз’єднання сім’ї мають право на вільний в’їзд в Україну та виїзд з України у порядку, встановленому законом.

Батьки, інші члени сім’ї та родичі, зокрема ті, які проживають у різних державах, не повинні перешкоджати одне одному реалізувати право дитини на контакт з ними, зобов’язані гарантувати повернення дитини до місця її постійного проживання після реалізації нею права на контакт, не допускати неправомірної зміни її місця проживання.

Вирішення питання про сприяння поверненню дитини (незалежно від напрямку її вивезення (переміщення) - з-за кордону на територію України чи з території України за кордон) та забезпечення реалізації права доступу до дитини регулюється Порядком виконання на території України Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 року № 952.

Відповідно до вищевказаного порядку можна звернутись із заявою про повернення дитини із-за кордону в Україну або із заявою про забезпечення реалізації права доступу до дитини, яка постійно проживає за кордоном. (Одночасне подання обох заяв не передбачено)

Статті 8 та 21 Конвенції надають особі, яка має право звертатися із заявою про повернення дитини/забезпечення реалізації прав доступу до дитини, право вибору до якого органу звернутися з такою заявою, зокрема до: Міністерства юстиції України або до його територіального органу (Міжрегіональні управління Міністерства юстиції в областях)

Одночасно з поданням заяви про повернення дитини можливо просити суд чи інший уповноважений орган іноземної держави встановити тимчасовий порядок доступу до дитини до вирішення питання про повернення дитини в Україну.

07.06.2023 09:30

Теги

Схожі питання