Чи може заповіт бути оскаржений у суді?

вирішено
Без деталей.
20.04.2023 19:17 444

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

Згідно з ч.2 ст.1257 Цивільного кодексу України заповіт може бути оскаржений і визнаний недійсним за позовом заінтересованої особи. Законом прямо не визначено, хто відноситься до цієї категорії, проте згідно з судовою практикою заінтересованою особою може визнаватися виключно особа, суб’єктивні спадкові права якої порушені у зв’язку із вчиненням заповіту, а саме: спадкоємець за законом (діти померлої особи, її чоловік чи дружина, батьки, інші родичі, передбачені законом), спадкоємець за іншим заповітом (будь-яка особа, яка була визначена спадкоємцем в інших заповітах), та особа, на користь якої здійснено заповідальний відказ).

20.04.2023 21:01

Теги

Схожі питання