Чи можна відмовитись від частки нерухомості на користь іншого власника?

вирішено

Якщо право власності на зруйнований житловий будинок оформлено на 4-х осіб та зареєстровано в ДРРП на нерухоме майно на кожного з цих осіб з часткою 1/4, чи можуть троє з цих осіб подати в реєстраційну службу відмову від своєї частки на користь однієї особи і таким чином переоформити право власності на одну особу із сім'ї? Наразі Дія не приймає заяву на компенсацію за зруйноване майно, якщо воно має кількох власників. Приймає тільки, якщо власник один.

17.08.2023 09:21 506

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Так, можна.

Відчуження спільного майна відбувається за згодою співвласників, а відчуження частки — лише за її наявності (після зміни правового режиму спільного майна подружжя зі спільної сумісної на спільну часткову). У такому разі співвласник управі самостійно розпорядитися своєю часткою, але з додержанням вимог ст.362 ЦК про переважне право купівлі частки (якщо відчуження останньої відбувається на підставі договору купівлі-продажу).

27.09.2023 12:33

Теги

Схожі питання