Усиновлення дітей новим чоловіком та аліменти

вирішено

Мого брата, перша жінка одружилася два роки тому, брата позбавили батьківських прав, діти його тепер на прізвищі нового чоловіка ,а тепер ми дізналися, що іще і усиновив його дітей. Аліменти з брата вираховують, він служить.Колишня невістка не надає ніяких документів і рішення суду і в юстиції про це знають, але вона і їм не завезла рішення про усиновлення. Як нам з цим бути і чи можна свідоцтва та рішення десь взяти брату і на якій підставі?

11.08.2023 11:21 274

Відповіді

Photo of 30.09.tana2002 Тетяна Мазур

Так, відповідно до ч. 1 статті 232 Сімейного кодексу України з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. А отже ваш брат не повинен сплачувати вже аліменти.

Ваш брат як біологічний батько дитини може звернутися із заявою до суду в якому приймали рішення про усиновлення про отримання копії рішення суду щодо цієї справи, вказавши що рішення потрібне для скасування сплати аліментів.

11.08.2023 14:54

Теги

Схожі питання