Як перевести юридичну особу з окупованої території на підконтрольну?

вирішено
Без деталей.
11.08.2023 10:19 364

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

Частина 2 статті 13 Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визначає, що: «Здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України".

Для державної реєстрації змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі, подаються такі документи:

  • заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, в якій також може зазначатися прохання про реєстрацію такої особи платником податку на додану вартість та/або про обрання спрощеної системи оподаткування, та/або про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
  • документ про сплату адміністративного збору – у випадках, передбачених ст. 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»;
  • установчий документ юридичної особи в новій редакції – у разі внесення змін, що містяться в установчому документі.

В умовах воєнного стану передбачено, що державна реєстрація, крім державної реєстрації, що відповідно до законодавства здійснюється в автоматичному режимі, проводиться виключно:

  • державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що перебувають у трудових відносинах із суб’єктом державної реєстрації, місцезнаходженням якого є адміністративно-територіальна одиниця, що не включена до переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану, та відповідають вимогам, визначеним пп. 104 п. 1 відповідної постанови Кабміну;
  • нотаріусами, включеними до затвердженого Міністерством юстиції переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.
14.08.2023 10:21

Теги

Схожі питання