Я вагітна, буду народжувати на початку 2024 року, зараз офіційно працюю...

вирішено

Знаю, що можу розраховувати на допологові та післяпологові виплати за 126 днів, також знаю про виплати на дитину 41 чи 42 тис. Ось у чому питання: надалі кожний місяць на дитину я буду отримувати 860 грн, чи через те, що працювала офіційно сума виплати може бути більшою?

08.08.2023 17:25 376

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Допомога по вагітності та пологах виплачується працюючим жінкам у розмірі 100% середньої зарплати (доходу), незалежно від страхового стажу, за рахунок коштів Пенсійного фонду України (ч. 1 ст. 26 Закону Про загальнообов’язкове державне соцстрахування).

Розмір допомоги по вагітності та пологах має компенсувати 100% середньої заробітної плати жінки.  Крім того, сума декретних із розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

– Порядок обчислення середньої заробітної для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, в тому числі декретних виплат, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (зі змінами), – наголошують у ПФУ.

А також розмір виплат не може бути менший за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплати. Відповідно у 2023 році: максимальний розмір допомоги для жінок, що працюють – 100 500 грн на місяць; мінімальний для жінок, що працюють – 6 700 грн на місяць. Що стосується непрацюючих жінок, то у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розрахунку на місяць становить 2 589 грн. Тому розмір декретних для жінок, які не працюють, становить в місячному розмірі – 647 грн.

02.10.2023 16:57

Теги

Схожі питання