Надбавка до пенсії в зоні ЧАЕС

вирішено

Чи можуть зняти надбавку до пенсії через те що я приписана в зоні яка постраждала від наслідків аварії на ЧАЕС, але зараз проживаю в іншому місті?

02.08.2023 20:32 262

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Право на таку надбавку до пенсії мають наступні особи:

  • пенсіонери, які проживають в одній із зон радіоактивного забруднення (відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи);
  • пенсіонери, які офіційно не працюють;
  • пенсіонери, які мають відповідне посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС.

Згідно висновків Верховного суду (справа № 580/2371/20), відновлення дії ст. 39 Закону № 796 у редакції чинній до 01 січня 2015 року не надає права на отримання  підвищення пенсії  у розмірі однієї мінімальної заробітної плати  непрацюючим пенсіонерам, які проживають на території, що відносилась до зони посиленого радіоекологічного контролю.

Тобто, відповідно до норм чинного законодавства та усталеній судовій практиці Верховного Суду, пенсіонери, які відповідають всім вищенаведеним вимогам, але проживають в так званій «4 зоні» не мають права на таку доплату

03.08.2023 09:18

Теги

Схожі питання