Чи може мати відмовитися від аліментів батька?

вирішено

Чи відмовитися може тільки сам платник аліментів?

31.07.2023 15:31 320

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Ні, не має такої можливості.

Згідно вимог ст. 179 Сімейного кодексу України, аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Виплата аліментів припиняється з наступних підстав:

  • у разі досягнення дитиною повноліття ( ч. 1 ст. 180 СК України).
  • у разі досягнення повнолітніми дочкою, сина 23 років, якщо вони продовжує навчання та знаходяться на утриманні батьків ( ч. 1 ст. 199 СК України).
  • у разі припинення навчання повнолітніми дочкою, сина ( ч. 2 ст. 199 СК України).
  • у разі неможливості батькам надавати матеріальну допомогу повнолітнім дочці, сину, які продовжують навчання ( ч. 1 ст. 199 СК України);
  • якщо дохід дитини набагато перевищує дохід кожного з батьків і забезпечує повністю її потреби. Батьки можуть бути звільнені від обов'язку утримувати дитину тільки за рішенням суду. Якщо дитина перестала отримувати дохід або її дохід зменшився, заінтересована особа має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів. ( ст. 188 СК України);
  • у разі усиновлення дитини, так як з моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов'язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини.( ст. 232 СК України)
  • у разі смерті дитини або платника аліментів;
  • у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно.
01.08.2023 09:23

Теги

Схожі питання