Що буде, якщо при перевірці ФОП працює, хоча офіційно у відпустці?

вирішено

Яка відповідальність при такій ситуації: офіційно у відпустці (заява в особистому кабінеті), РРО не використовується, бо відпустка, але якщо по факту перевірка, а магазин працює

31.07.2023 15:23 494

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Платники єдиного податку І і ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями).

Якщо тривалість відпустки є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні.

На період відпустки чи лікарняного повинна бути припинена діяльність та відсутній дохід. Якщо на поточний рахунок в період відпустки чи лікарняного надійдуть грошові кошти, у ФОП має бути документальне підтвердження того, що це кошти за товари (послуги), поставлені до початку відпустки чи лікарняного, або ж раніше був укладений договір, який передбачає перерахування передоплати.

Вся сума доходу, отриманого під час відпустки або хвороби ФОП - платником єдиного податку, в готівковій та безготівковій, матеріальній або нематеріальній формі, відображається в обліку доходів, який ведеться у довільній формі, та податковій декларації платника єдиного податку.

При цьому, така фізична особа підприємець зобов'язана сплатити єдиний податок за ставками та в порядку визначеному ПКУ.

У разі порушення платником єдиного податку вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ, проводиться анулювання реєстрації платника єдиного податку.

03.08.2023 09:39

Теги

Схожі питання