Чи можу я продати квартиру?

вирішено

Ми з колишнім чоловіком розлучені вже 14 років. Він є одним із співвласників квартири. Проживає закордоном та не з‘являється в Україні. Чи можу я продати квартиру без його згоди?

27.07.2023 21:49 377

Відповіді

Photo of 30.09.tana2002 Тетяна Мазур

Якщо Ви плануєте продати всю квартиру, то це можливо лише за участі усіх співвласників(тобто вашого чоловіка). Якщо інший співвласник відмовляється провести угоду, то продати всю квартиру буде неможливо. Лише якщо частка вашого чоловіка є досить мізерною, це питання можна вирішити через суд.

Ви можете продати свою частину квартири. Але тут теж є свою нюанси. Відповідно до статті 361 Цивільного кодексу УКраїни співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності. АЛЕ відповідно до ст. 362 ЦК України визначено право співвласника на переважну купівлю частки перед іншими особами за ціною, оголошеною для продажу іншими співвласниками житла.      Так, продавець зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.      Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

28.07.2023 08:59

Теги

Схожі питання