Мої брати хочу мене виселити з квартири, де прописана. Як ді...

вирішено

Мої брати хочу мене виселити з квартири, де прописана. Як діяти??

29.06.2023 10:20 322 • telegram

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Стаття 47 Конституції України гарантує, що ніхто не може самовільно провести виселення з квартири громадянина, або бути позбавленим житла: для цього необхідні законодавчі підстави чи рішення суду.

Те, що Ви прописані в квартирі не наділяє Вас правами власника житлового приміщення. Реєстрація місця проживання – це надання особі виключно права користуватися житлом. Однак якщо Ви є власником квартири (у Вас у власності якась частка квартири), то Вас не зможуть примусово виселити.

Якщо у Вас немає ніяких прав на квартиру і Ви лише прописаній в ній, то власник (власники) можуть Вас виписати із квартири та через чуд примусово виселити.

Повідомляю, що відповідно до ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» виселення можуть здійснювати лише державні виконавці. Це означає, що ні приватні виконавці, ні колектори, ні поліція, ні будь-які інші органи в Україні не мають повноважень виконувати рішення суду про виселення. Спроби виконати рішення суду самостійно (силою) в обхід встановленого законом порядку, можуть надалі бути кваліфіковані як кримінальний злочин (самоправство).

30.06.2023 09:22

Теги

Схожі питання