Чи має право роботодавець встановлювати камери на робочому місці?

вирішено
Без деталей.
29.06.2023 10:08 302

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

Відповідно до ст. 307 Цивільного кодексу України, фізична особа може бути знята на фото-,  кіно-,  теле-  чи відеоплівку лише за її згодою. У ст.32 Конституції України вказано, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

З даних вимог законодавства випливає, що відеоспостереження працівників на робочому місці можливе лише за згодою особи на його проведення. В іншому випадку воно є незаконним.

Також треба враховувати, що, влаштовуючись або вже працюючи на певній посаді, працівник має право на повну достовірну інформацію про умови праці та вимоги на робочому місці (ст.29 КЗпП), до них також можна віднести способи контролю щодо його виробничої діяльності.

Отже, можна зробити висновок, що роботодавцю необхідно: регламентувати внутрішні процедури моніторингу працівників та довести до відома працівників про це.

29.06.2023 10:29

Теги

Схожі питання