Чи зберігається заробітна плата за місцем роботи за військовослужбовцем?

вирішено
Без деталей.
10.04.2023 11:27 357

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

Раніше за законодавством за військовослужбовцями зберігалася заробітна плата за місцем роботи. 19.07.2022 р. до Кодексу законів про працю України внесли зміни, зокрема до ст. 119. В ній говориться, що за призваними на військову службу, мобілізованими або тими, хто служить за контрактом зберігається лише робоче місце та посада.

Тобто, відповідно до змін, законодавством України не передбачене збереження середньої заробітної плати незалежно від того, коли працівники були мобілізовані чи підписали контракт.

Міністерство економіки не передбачає збереження середнього заробітку не залежно від того, коли працівники були мобілізовані чи підписали контракт: до набрання чинності нової редакції ст. 119 чи вже після.

Цей закон не має зворотної сили в часі. Тобто, якщо працівники були призвані, мобілізовані чи підписали контракт на проходження військової служби до моменту настання змін у ст. 119 і за ними зберігався середній заробіток.

У разі непогодження з цією позицією роботодавця, можна звернутися з відповідним позовом до суду. Але це вже буде окремий судовий розгляд.

Але існує і таке, якщо роботодавець передбачив в колективному договорі умову про збереження середнього заробітку за призваними (прийнятими) на військову службу працівниками, то середня заробітна плата може зберігатися за місцем роботи. Так як ст. 9 прим.1 КЗпП дозволяє роботодавцю в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

26.04.2023 21:22

Теги

Схожі питання