Перевізники пошкодили моє майно під час перевезення в нову к...

вирішено

Перевізники пошкодили моє майно під час перевезення в нову квартиру. Як відшкодувати у них збитки?

27.06.2023 14:47 331 • telegram

Відповіді

Photo of 30.09.tana2002 Тетяна Мазур

Відповідно до статті 314 Господарського кодексу України перевізник несе відповідальність за втрату, нестачу та пошкодження прийнятого до перевезення вантажу, якщо не доведе, що втрата, нестача або пошкодження сталися не з його вини. У разі пошкодження вантажу перевізник відшкодовує збитки - в розмірі суми, на яку зменшилася його вартість.

Але варто звернути увагу на деяки моменти:

  1. У транспортних кодексах чи статутах можуть бути передбачені випадки, коли доведення вини перевізника у втраті, нестачі або пошкодженні вантажу покладається на одержувача або відправника.
  2. Якщо внаслідок пошкодження вантажу його якість змінилася настільки, що він не може бути використаний за прямим призначенням, одержувач вантажу має право від нього відмовитися і вимагати відшкодування за його втрату.
Куди і як звертатися

Ви можете пред'явити перевізнику претензію. Перевізник розглядає заявлену претензію і повідомляє заявника про задоволення чи відхилення її протягом трьох місяців, а щодо претензії з перевезення у прямому змішаному сполученні - протягом шести місяців. Якщо претензію відхилено або відповідь на неї не одержано в зазначений строк, заявник має право звернутися до суду протягом шести місяців з дня одержання відповіді або закінчення строку, встановленого для відповіді.

27.06.2023 15:11

Теги

Схожі питання