Чи обов'язково говорити на роботі про інвалідність?

вирішено
Без деталей.
24.06.2023 16:41 438

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Інформувати чи не інформувати про наявність інвалідності є Вашим правом, а не обов'язком.

Перелік документів, що повинен надавати громадянин при укладенні трудового договору, містить документ про стан здоров’я (ст. 24 КЗпП). Однак, він подається тільки у випадку обов’язкового проходження попереднього медичного огляду під час працевлаштування на роботу. У всіх інших випадках особа самостійно вирішує, повідомляти роботодавця про наявність інвалідності чи ні.

Окрім того, при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб документи, подання яких не передбачено законодавством (ст. 25 КЗпП).

Якщо працівник не повідомив про встановлену йому інвалідність, роботодавець не несе відповідальності за ненадання такій особі трудових пільг.

26.06.2023 09:32

Теги

Схожі питання