Був куплений будинок дружина є власник ,але чоловік так само вписаний…?

вирішено

маємо одинакові права на будинок? Зараз він знесений і там стоїть недобудований будинок ( коробка) і бачу у паспорті на будову вписана тільки дружина,то чи можу я дружина продати недострой без чоловіка? Якщо ні то можливо продать після розлучення?

22.06.2023 12:29 295

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Якщо будинок був куплений дружиною після укладення шлюбу із чоловіком, то він є спільною сумісною власністю подружжя, в незалежності від наявності прописки.

За загальним правилом – усе що набуто у шлюбі є спільною сумісною власністю подружжя.

Відповідно до ст.60 Сімейного кодексу, «майно, яке набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважних причин самостійного заробітку (доходу)». Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Без чоловіка Ви не зможете продати "недострой". Перебуваючи у шлюбі будь-які операції з нерухомістю можна здійснювати лише з дозволу чоловіка або дружини.

Можливо продати після розлучення, за умови, що Ви у встановленому законом порядку, розділите майно і "недострой" дістанеться Вам.

23.06.2023 09:20

Теги

Схожі питання