Продали земельну ділянку: коли припиняти платити податок?

вирішено
Без деталей.
13.06.2023 15:51 304

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності на земельну ділянку, а у разі припинення права власності або користування земельний податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності у поточному році. Отже після продажу земельної ділянки, земельний податок не нараховується.

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Додатково повідомляю, що земельний податок (за 2022 рік) у 2023 році мають сплачувати власники земельних ділянок (паїв) та постійні землекористувачі – фізичні та юридичні особи (ст. 14.1.72 Податкового кодексу України, ст. 269.1 ПКУ). Проте, зважаючи на збройну агресію росії, тимчасово за певні земельні ділянки не нараховується та не сплачується плата за землю.

13.06.2023 16:06

Теги

Схожі питання