Чи можу я отримувати пенсію за кордоном, якщо я зміню місце проживання?

вирішено
Без деталей.
24.05.2023 17:32 418

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

ТАК, можете.

У зв'язку із тим, що положення п. 2 ч. 1 ст. 49 та другого речення статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визнано неконституційними, то пенсія має виплачуватись абсолютно всім громадянам України, які виїхали за кордон, незалежно від наявності / відсутності міжнародних договорів України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Додатково повідомляю, що відповідно до статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.

24.05.2023 22:24

Теги

Схожі питання