Батько дитини перебуває в окупації і їхати не збирається, чи можна ...?

вирішено

... позбавити батьківських прав? Він не платить аліменти, якось нічого не вчиться в житті дитини, але якщо напевно доведеться без його дозволу за кордон, то з дитиною нікуди не зможу виїхати.

04.05.2023 21:11 336

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Якщо батько дитини не платить аліменти, то це надає Вам можливість виїхати за кордон із дитиною без його згоди.

Для того, щоб виїхати за кордон без згоди батька Вам необхідно пред'явити довідку про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем.

Щодо позбавлення батьківства, то сама лише несплата аліментів не є достатньою підставою для позбавлення батьківства.

Перелік підстав для позбавлення батьківства визначено в статті 164 Сімейного кодексу.

Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

  1. не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
  2. ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
  3. жорстоко поводяться з дитиною;
  4. є хронічними алкоголіками або наркоманами;
  5. вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
  6. засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 вищевказаного переліку, лише у разі досягнення ними повноліття.

08.05.2023 15:32

Теги

Схожі питання