Що робити в такому випадку - я був поручителем в позичальника...?

вирішено

(Надра банк, авто в кредит) авто вилучили за несплатоспроможність. Накладено арешт на земельний пай поручителя. Чи може колекторська компанія забрати в мене земельний пай? І що робити в даному випадку?

26.04.2023 18:42 465

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Відповідно до п. 15 Перехідних положень Земельного кодексу України до 1 січня 2024 року забороняється купівля-продаж або відчуження в інший спосіб на користь юридичних осіб земельних ділянок, які перебувають у приватній власності і віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім переходу до банків права власності на земельні ділянки як предмет застави, передачі земельних ділянок у спадщину, обміну (міни) відповідно до частини другої статті 37-1 цього Кодексу земельної ділянки на іншу земельну ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10 відсотків та відчуження земельних ділянок для суспільних потреб.

Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), встановленої цим підпунктом, у частині їх купівлі-продажу та відчуження в інший спосіб на користь юридичних осіб, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на користь юридичних осіб на майбутнє (у тому числі укладення попередніх договорів), є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).

Отже, відповідно до вищевикладеного, банк (самостійно чи через колекторів) не може у Вас забрати земельний пай.

31.05.2023 20:23

Теги

Схожі питання