В світлі останніх новин про внесення змін до закону про мобілізацію є ...?

вирішено

... є питання. У чоловіка є батько інвалід 1 групи. Він здійснює догляд за своїм батьком, оскільки він повністю лежачий. Із інших родичів є лише сестра цього чоловіка, яка все життя живе закордоном. Чи підпаде під мобілізацію такий чоловік?

02.07.2023 20:40 291

Відповіді

Photo of 30.09.tana2002 Тетяна Мазур

Згаданий вами ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" , а саме стаття 25 звучить таким чином: не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

*Отже, якщо крім вашого чоловіка не має інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону утримувати батька, то ваш чоловік НЕ підлягатиме мобілізації. *

Щодо сестри, то підготуйте завчасно документи-докази того, що сестра протягом багатьох років проживає за кордоном. Приміром, відповідь Міграційної служби України, тощо. І у разі виникнення питань у ТЦК та СП ви надасте їм ці документи.

03.07.2023 14:46

Теги

Схожі питання