Я розлучена з перших чоловіком, заміжня вдруге і в мене інше прізвище...?

вирішено

Маю дітей від першого шлюбу. Сину виповнилось 14 років, потрібно робити паспорт. Чи може син взяти моє прізвище(це його власне бажання),а не те що у свідоцтві? Та чи потрібна згода рідного батька?

02.07.2023 17:52 288

Відповіді

Photo of sikorsky.y.o Ярослав Сікорський

Необхідна згода батька.

Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків.

Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

Вищевказане викладено у статті 295 ЦК України.

10.07.2023 14:09

Теги