Чи обовʼязково лишати свої речі в камері схову в магазині?

вирішено
Без деталей.
29.06.2023 10:01 369

Відповіді

Photo of lorina200215 Лорина Федан

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text), як і «Порядку здійснення торговельної діяльності й правил торговельного обслуговування населення» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/833-2006-%D0%BF#Text), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006 р., не передбачено обов’язку покупців здавати свої речі в камери схову супермаркетів для реалізації права на здійснення покупок.

Якщо не пускають із Вашими речами в торговий зал, то знайте свої права: Ви маєте право попросити книгу скарг і пропозицій і залишити в ній відповідний запис із вказівкою про порушення прав споживачів, адже магазин порушує принцип публічності договору, оскільки він не має права відмовити в продажу товарів громадянинові за наявності можливості продати відповідний товар або зробити послугу.

Якщо ж Ви поклали речі у камеру схову магазину, адміністрація супермаркету несе повну відповідальність за схоронність Ваших речей. Адміністрація бере на себе обов’язок зі збереження зданих покупцями на зберігання речей. Це підтверджується видачею покупцеві номерного жетона, іншого знака, що засвідчує прийняття речі на зберігання (відповідно до ч. 3 ст. 937 Цивільного кодексу України). Фактично Ви укладаєте з адміністрацією супермаркету договір про зберігання.

29.06.2023 10:08

Теги

Схожі питання