Публікації

Індивідуальні подтакові консультації - захист від відповідальності за порушення у сфері оподаткування

Індивідуальна податкова консультація (ІПК) - це письмова відповідь податкової на запитання платника податків про те, як застосовувати податковий кодекс та інші закони, за виконанням яких стежить податкова.

ІПК потрібна, якщо компанія не впевнена, чи потрібно їй платити податок або сумнівається як правильно відобразити свої податкові зобов'язання.

ІПК може захистити компанію від відповідальності в сфері оподаткування: підприємство, яке діяло відповідно до тих роз'яснень, які надала йому податкова в ІПК , не можна притягнути до відповідальності за порушення податкового законодавства.


Тому у всіх спірних ситуаціях, коли закон прописаний нечітко або ви не впевнені, чи потрібно платити податок, радимо звертатися за ІНК.

ІПК —акт індивідуальної дії. На практиці це означає, що індивідуальна податкова консультація захищає від відповідальності лише ту особу, котрій вона надана. Тобто компанія не може посилатися на ІПК, як на підставу для звільнення від відповідальності, якщо ця ІПК була надана іншому підприємтсву.

Не кожне роз'яснення податкової вважаєтьсяІНК. Щоб отримати індивідуальну податкову консультацію, а не просте роз'яснення податкової служби, подавайте запит за правилами, описаним в п.52 Податкового кодексуЯк правильно подати звернення на отримання індивідуальної податкової консультації


Запит можна подати в електронній формі через електронний кабінет або надіслати поштовим відправленням. Якщо плануєте звертатися до податкової поштою, надсилайте лист з описом вкладення.


У зверненні вкажіть:


  • Найменування юриличної особи або ПІБ людини, яка звертається за індивідуальною податковою консультацією
  • Адресу електронної пошти, телефон, потокову адресу
  • Код за ЄДРПОУ або РНОКПП для фізичних осіб
  • Вказівку на те, у чому для вас полягає практична необхідність отримати податкову консультацію, а також опишіть фактичні обставини, щодо яких вам потрібна консультація
  • Підпис або ЕЦП
  • Дату звернення

Якщо ваше звернення не буде відповідати вказаним вимогам, податкова на нього відповість в порядку ЗУ «Про звернення громадян». Така відповідь не буде вважатися індивідуальною податковою консультацією та не буде захищати ваше підприємство від відповідальності за можливі порушення.Де можна переглянути існуючі ІПК


Всі індивідуальні податкові консультації є у відкритому доступі на сайті податкової. Їх можна знайти по запиту «Єдиний реєстр податкових консультацій». В реєстрі можна обрати дати податкової консультації та шукати по ключовим словам.
Ознайомитися з консультаціями з реєстру корисно, щоб приблизно розуміти, яку відповідь ви отримаєте на своє звернення за ІПК.Якщо компанія не погоджується з відповіддю, яка податкова дала в ІПК


Індивідуальну податкову консультацію можна оскаржити до суду, якщо підприємство вважає, що надана йому індивідуальна податкова консультація суперечить нормам закону.
Якщо суд задовольнить позов, податкова зобов'язана дати нову консультацію з урахуванням позиції суду.В ситуації, коли норми закону прописані нечітко або ви сумніваєтеся як правильно відобразити податкові зобов'язання компанії, звертайтеся за індивідуальною податковою консультацією. Так ви зможете захистити компанію від відповідальності за можливі порушення податкового законодавства.


Безкоштовний шаблон запиту на надання індивідуальної податкової консультації вже є у нашому телеграм-каналі t.me/judex_ao ❤️Made on
Tilda